iptvinternethızı

Iptv izlerken internet indirme hızı kaç olmalı?

Iptv izleyen kullanıcıların yayınlarda donma ,kasma gibi sorunlarla karşılaşmaması için sahip olması gereken koşullar vardır. Her ne kadar iptv aldığınız sağlayıcının yayın kalitesi önemli olsa da kullandığı internette bir o kadar önemlidir. Iptv açılımını bakarsak IP(Internet Protocol), veri akışını ve yöntemini, TV bildiğimiz gibi televizyon anlamına geliyor. Dolayısıyla IPTV, internet protokolü üzerinden görüntü ve ses aktarımı yani televizyonun bilgisayar haline dönüşebilmesi denebilir.
Kanallar birbirinden farklı kalitede olabilir. Iptv sağlayıcınıza bağlı olan bu durum aldığınız yerin sunusunun gücü ile orantılı olarak yüksek kalitelere kadar çıkabilir.
Genel olarak Iptv’de SD, HD, FHD, HVEC ve 4K kalitelerinde kanallar mevcuttur. Bu kanalları donmadan ve kaliteli şekilde izleyebilmek için internet hızı oldukça önemlidir.

Iptv Kanal Kalitesine göre Internet Hızı


SD yayınlarda internet indirme hızınız en az 7-8mbps
HD yayınlarda internet indirme hızınız en az 10-12 mbps
FHD yayınlarda internet indirme hızınız en az 15-16 mbps
HVEC yayınlarda internet indirme hızınız en az 25-30 mbps
4K yayınlarda internet indirme hızınız en az 50 mbps

Bu veriler genelleme olarak alınmıştır, değişiklik gösterebilir.

Kablo Çok Önemli

Internet hızını arttırmada en önemlisi kablo bağlantısıdır. Televizyonda iptv izlerken internetiniz televizyona kablo ile bağlı olarak izleyiniz. Wi-fi her ne kadar televizyonunuzun yanında olsa bile, size düzenli bir yayın akışı sağlayamaz. Kablo ile bağlanarak takılmaların önüne geçmiş olacaksınız. Eğer tüm bunlara rağmen bir sorun yaşıyorsanız modemi kapatıp biraz bekleyerek aşırı ısınmış olan modeminizi dinlendirerek internetinizi düzeltebilirsiniz.
Aynı şekilde bilgisayardan iptv izleyeceğiniz zaman da internete kablo ile bağlı olunuz.

Iptv hakkında detaylı bilgi için tıklayınız

Internet Hızınız yeterli ise…

Internet hızınızın yeterli olduğunu düşünüyorsanız Familie Iptv kalitesi ile hemen ücretsiz test alıp yayınlarımızı izleyebilirsiniz.

IPTV ÜCRETSİZ YAYINI

Familie Iptv test yayınlarında 100.000 fazla içeriğimizi sizlerle beraber bir araya getirdik. Spor, belgesel, film veya dizi gibi bir çok güncel içeriklerle hd, hd+ sd, 4k , hvec ve fullhd gibi yüksek çözünürlük kaliteli kanallarımızı kontrol edebilirsiniz.

Aldığınız test yayınından memnun kaldığınız taktirde üyeliğinizi kısa bir süre içinde oluşturup sizlere kesintisiz bir yayın hizmeti sunmaktayız.

IPTV DENEME NASIL ALINIR

Ücretsiz olarak test yayını alıp deneme yapmak için bizimle whatsapp yolu ile iletişime geçmeniz yeterli olucaktır. Siz değerli kullanıcılarımıza verecek olduğumuz giriş bilgilerinizi yazarak kaliteyi 12 saat boyunca ücretsiz test edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

:(